Ogłoszenia 9.02

dodano: 2020-02-09

Zapraszamy do pobrania i lektury nowego wydania Głosu św. Józefa.

Dzisiaj 5 Niedziela Zwykła

W związku z rozpoczętym remontem klasztoru cela Prymasa Wyszyńskiego pozostaje czasowo niedostępna dla zwiedzających. Prosimy o wyrozumiałość. Będziemy się starali, aby jak najszybciej umożliwić ponowne zwiedzanie. Punkt z dewocjonaliami i pamiątkami został przeniesiony do zakrystii.

Dziś jeszcze o 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.Następnie spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tygodniu Msze św. o godz. 17.00 a w niedziele o 8.00; 10.00 i 11.30. W Dębowcu Msza św. o 8.45. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, skąd się wzięły Msze św. gregoriańskie i dlaczego powinno ich być trzydzieści, a także o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.

10.02. – Poniedziałek – Wspomnienie św. Scholastyki.

11.02. – Wtorek – Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

12.02. – Środa – Msza w intencji próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem św. Józefa i nabożeństwo.

14.02. – Piątek – Święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a o 17.00 Msza św. w int. o. Cyryla z okazji imienin. Po Mszy św. kolejne spotkanie w ramach Nowenny przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prelegentem tego spotkania będzie ks. Piotr Reimann z Nysy.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary i wszelkie prace na rzecz Sanktuarium. Przypominamy, że można nabyć cegiełki na remont naszego sanktuarium oraz można zasponsorować ławki, które już są zamówione i do Świąt Wielkanocnych mają być zamontowane. Koszt jednej wynosi 3788 zł. Jeśli ktoś chciałby zasponsorować taką ławkę będzie to dla nas wielką pomocą, a dla was takim uwiecznieniem się w tym pięknym kościółku.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku zaprasza pełnoletnie osoby niepełnosprawne o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które chciałyby skorzystać z nieodpłatnych usług asystenta osoby niepełnosprawnej. Powiat Prudnicki przystąpił do realizacji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Celem programu jest zatrudnienie opiekunów, którzy pomogą zaktywizować osoby niepełnosprawne w życiu społeczności lokalnej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje również osób chętnych do pracy zarobkowej w charakterze asystenta osoby niepełnosprawnej. Szczegółowe informacje można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku przy ul. Kościuszki 55 a.

„Dobry los nie jest sprzymierzeńcem bezczynnych”.      Sofokles

 

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych

ul. Józefa Poniatowskiego 5
48-200 Prudnik
POLSKA

 

kontakt:

tel. 77 406 7250
prudnik@franciszkanie.com
Konto Bankowe: 97 8905 0000 2000 0000 2189 0001