Ogłoszenia 6.01

dodano: 2020-01-05

Zapraszamy do pobrania i lektury nowego wydania Głosu św. Józefa.

Dziś 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim.

Gości zapraszamy do odwiedzenia celi Prymasa Wyszyńskiego.
Punkt z dewocjonaliami i pamiątkami znajduje się przed furtą klasztorną.
Tam można też nabyć cegiełki na remont naszego sanktuarium.

6.01 – Poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), Msze św. w porządku niedzielnym, a także odwiedziny duszpasterskie – kolęda w Dębowcu, Chocimiu i Lipach. Wyruszamy o godz. 14.00.

7.01. – Wtorek – po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Antoniego.

8.01. – Środa – Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych za wstawiennictwem św. Józefa i nabożeństwo. Po Mszy św. spotkanie modlitewne grupy o. Pio.

W przyszła niedzielę 12.01 kolekta będzie przeznaczona na remont naszego sanktuarium. Prace remontowe mają się rozpocząć po 20-tym stycznia. Sprawę remontu polecamy nie tylko waszej szczodrości ale też i modlitwom.

W przyszłą niedzielę 12.01 o godz. 15.00 zapraszamy również na kolejne spotkanie z Prymasem Stefanem Wyszyńskim z cyklu Nowenny przygotowującej nas do beatyfikacji. Tematem prelekcji będzie: „Charyzmat Maryjny – czym jest i jak realizował go kardynał Stefan Wyszyński”, a prelegentem tym razem będzie ks. Mateusz Zajdel, z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku. Po konferencji jak zawsze adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie tekstów Stefana Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

Kolęda w Parafii św. Michała (wg planu →)

XIV Kolędowanie organizowane przez prudnickich motocyklistów w niedzielę 19.01. o 14.00. Po kolędowaniu zapraszamy na ciepły posiłek oraz domowe ciasto przy wspólnym ognisku. Datki zebrane w czasie kolędowania przeznaczone będą dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Prudniku.

W związku z  wieloma zapytaniami o intencje mszalne chcemy od lutego wprowadzić tak zwane intencje zbiorowe. W środy oprócz intencji za wstawiennictwem św. Józefa będzie jeszcze intencja zbiorowa za żywych, a w każdą pierwszą sobotę miesiąca wieczorem intencja zbiorowa za zmarłych. Serdecznie zapraszamy do zamawiania również takich intencji.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę, ofiary i wszelkie prace na rzecz Sanktuarium.

„Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry”.
Soren Kierkegaard

 

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych

ul. Józefa Poniatowskiego 5
48-200 Prudnik
POLSKA

 

kontakt:

tel. 77 406 7250
prudnik@franciszkanie.com
Konto Bankowe: 97 8905 0000 2000 0000 2189 0001